EGE ESİNTİLİ, LALE KEYFİ.....

>> 15 Nisan 2011 Cuma

Merhaba hepinize,
bu ne soğuk, bu ne ayaz,, yağmur- fıtına herşey var... Nisan ayı pek sert anlıyacağınız İstanbul'da..Güneş ise kış güneşi adeta, ısıtmıyor, fakat aydınlık iç ısıtıyor !


Bu sabah erken çıktık, Emirgan keyfi yaptık Betül arkadaşımla, koruyu gezdik, sarıköşkte öğlen yemek yedik, dönüşte de balkonlarımıza laleler, sümbüller, sardunyalar aldık Emirgan serasından.. Meraklanmayın ! resimler daha sonra gelecek..
Çaya bana geldik.. 2 arkadaşımız daha sonradan geldiler. dört kafadar sıcacık evimizde, laleler dolusu balkonda, soframda enerji dolu sohbetlere daldık..

Onları eve davet etmemin sebebi vardı . Geçen ay 2 günlük Yunanistan- Selanik-kavala seyahati dönüşünde, şahane kavala kurabiyeleri, şaraplar, zeytinyağlar, sakızlı lokumlar, sakızlı likörlör almıştık, arkadaşlar artık sayemde sakız tutkunu olup çıktılar, Malum çeşme dönüşü herkese sakızlı lezzetler taşımak keyifti benim için.. artık herşey burada var, aramıyor- özlemiyoruz bile..
onlar eski yıllarda kaldı...
Birer yorgunluk kahvesi yaptı kızlar ben masayı kurarken, yanında sakızlı lokum ve sakızlı likör hazırladık, arkadaşlar yardım etti masayıda hazırladık, tazecik demli çayın kokusu tüm mutfağı sardı..Her yanımız rengarenk lalelerle kaplıyken çok keyif alıyordum geçen saatlerden..

Bugün ilk iş ,sakızlı lorlu kurabiyemden yapmıştım sabah erkenden, nunuşun poğaçalarıda pişti sıcacık hazırdı, Betül Adana' dan limon getirmişti bana, ipek gibi bir limonlu kek yaptım, doyulmaz kavala kurabiyeleride eşlik edecekti çay keyfimize e.. daha ne olsundu ....
salata falan istemediler ! Zaten gerek de kalmadı, yerde kalmadı yemelerine :))


Saatler aktı gitti işte, Tatlı bir yorgunlukla, yeni programlarla vedalaştık..

Ben herşeyi toparlayıp, kitabımı elime alıp ,laleler eşliğindeki keyfe devam ettim..
Her yanımız rengarenk lalelerle kaplıyken çok keyif alıyordum geçen saatlerden..
Birazı da size kalsın istedim ...
SEVGİLER..


2 yorum:

NzlGl 16 Ağustos 2011 10:22  

Ne güzel hayatı dolu dolu yaşamak .....

birdutmasali 16 Ağustos 2011 10:27  

:))))
Hep istediğim gibi..
hep yaptığım gibi
:))

MASALA SESLENENLER....

Yükleniyor...

ESKİ MASALLAR (arşiv)

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP